Pozycjonowanie stron internetowych przeważnie odbywa się na podobnych zasadach. Najpierw przeprowadzany jest audyt strony, a na podstawie otrzymanych z niego informacji strona jest optymalizowana. Istnieją jednak pewne mniej znane metody, które usprawniają i świetnie uzupełniają pozycjonowanie. Bez dwóch zdań warto je poznać, a jeszcze lepiej od razu je zastosować.

Większość osób powinna już o tym wiedzieć, ale mimo wszystko warto o tym wspomnieć, jak ważną rolę w pozycjonowaniu odgrywają linki wewnętrzne. To one mają zarówno sprzyjać popularyzowaniu strony, jak i pomagać użytkownikom w odnajdywaniu wartościowych dla nich treści. Za sprawą linków będą oni mogli znacznie szybciej i łatwiej poruszać się po portalu. Czytając dany tekst, od razu znajdą w nim odnośniki do powiązanych z jego tematyką treści. A linki wewnętrzne przy okazji zapewnią skuteczne pozycjonowanie strony. Warto jednak od czasu do czasu je przejrzeć i sprawdzić. Linki muszą bowiem kierować do istniejących i prawidłowo działających podstron.

Jak zwiększyć prędkość ładowania twojej strony internetowej

Szybkość ładowania portalu także ma olbrzymie znaczenie. Jeżeli strona otwiera się przez dwie minuty, szacuje się, że nawet i 90% użytkowników zdecyduje się ją zamknąć. A to oznacza utratę szansy na pozyskanie nowego klienta bądź czytelnika. Aby nie ryzykować zaistnieniem podobnej sytuacji, wystarczy sprawdzić (chociażby przy pomocy darmowych programów internetowych), jak szybko ładuje się portal główny i wszystkie jego podstrony. Akurat ten element można dość łatwo usprawnić. A szybko działająca i ładująca się strona to i lepsze oraz skuteczne pozycjonowanie.

W pozycjonowaniu stron internetowych coraz większą rolę odgrywają też media i portale społecznościowe. W dzisiejszych czasach po prostu trzeba w nich zaistnieć, by dotrzeć do swoich potencjalnych klientów. Dodatkowy profil na popularnym kanale social media ułatwi komunikację z Internautami. Firmy, które prowadzą tego rodzaju konta, zazwyczaj znacznie skuteczniej pozycjonują strony internetowe.