Podtytuły to podstawowy element każdej treści. Pomagają one Twoim użytkownikom i wyszukiwarkom zrozumieć tekst. Pomagają też określić, które elementy są najważniejsze i które należy wziąć pod uwagę. Dlatego w tym poście chcemy dać Ci kilka wskazówek, jak poprawić podtytuły, a tym samym poprawić czytelność Twoich artykułów.

Główne zastosowania podtytułów

Struktura artykułu

W wielu przypadkach, z powodu braku czasu, odwiedzający Twoją stronę mogą czytać treść pomijając pewne aspekty. Zastosowanie podtytułów sprzyja ustrukturyzowaniu tekstu. Użytkownicy lubią skanować artykuł i decydować, na które najciekawsze fragmenty zwrócić uwagę.  W tym sensie ważne jest, aby podtytuły były informacyjne i proste. Ponadto w pierwszej linijce każdej sekcji powinny znaleźć się najważniejsze fragmenty akapitu.

Zwiększ swoją widoczność pod kątem SEO

Choć podtytuły nie wpływają bezpośrednio na Twoje pozycjonowanie SEO, to jednak pośrednio tak. Poprawna struktura tekstu zaprosi użytkowników do pozostania na Twojej stronie i cieszenia się Twoimi treściami. Co się stanie, jeśli Twoje artykuły nie będą atrakcyjne? Współczynnik odrzuceń Twojej strony pójdzie w górę.

Dla algorytmów wnioskiem będzie to, że Twoja strona nie dostarcza treści, których szukają użytkownicy. W związku z tym Twoja ranga będzie się zmniejszać. Ważne jest, abyś robił okresowe przeglądy w Google Search Console najważniejszych metryk. W http://topmarketing.pl dowiesz się wszystkiego o korzystaniu z Google Search Console i jego funkcjach.

Jak efektywnie korzystać z podtytułów?

Kiedy już masz jasność co do przydatności tego zasobu, nadszedł czas, aby nauczyć się najlepszych strategii, aby uzyskać z niego jak najwięcej. Najważniejsze z nich to:

  • Struktura napisów jako znaczników: istnieją różne poziomy, które można zastosować w tekście zgodnie z jego hierarchią. Jest on skonstruowany jako znaczniki na poziomie kodu HTML. W całym tekście powinieneś zawrzeć różne znaczniki H2 i H3. Są one jak rozdziały w książce, więc pozwalają podzielić treść na różne części.
  • Włącz słowa kluczowe: Podtytuły są doskonałą okazją do włączenia głównych słów kluczowych. Albo przynajmniej synonimów. Pomaga to wyjaśnić temat treści i zatrzymać użytkowników. Następnie akapit w tej sekcji powinien skupiać się na tym słowie kluczowym.

Jak zawrzeć słowa kluczowe w podtytułach?

Każdy z akapitów tekstu musi rozwijać podtytuły, których używasz w treści. Ważne jest, abyś wziął pod uwagę najlepsze strategie wyboru słów kluczowych, które chcesz pozycjonować w swoich artykułach. Przy opracowywaniu tytułu sekcji musi istnieć zgodność między nim a treścią. W ten sposób podtytuł będzie przedstawiał tę część, a tekst będzie mówił o samym tytule.