Choć jednym ze smartfonów pozostających w kręgu zainteresowania w ostatnich miesiącach jest obecnie Samsung Galaxy Z Flip4, nie zapominajmy o jego poprzedniku, czyli Galaxy Z Flip3. Marka Samsung dokłada wszelkich starań, by kolejne modele szły o krok dalej niż te wcześniejsze, co oczywiście nie znaczy, że odrobinę starsze urządzenia nie zasługują już na naszą uwagę. Galaxy Z Flip3 jest tego doskonałym przykładem, ponieważ można znaleźć w nim wiele interesujących funkcji, które wciąż mogą przyciągnąć przeciętnego użytkownika. Co o Galaxy Z Flip3 warto wiedzieć?

Jak się prezentuje Galaxy Z Flip3?

Parę miesięcy temu w centrum zainteresowania użytkowników, którzy są zafascynowani składanymi smartfonami, znalazły się modele marki Samsung Galaxy Z Flip4 i Z Fold4. Wcześniej jednak na rynku pojawił się Galaxy Z Flip3, którego premiera odbiła się głośnym echem w społeczności skupionej wokół smartfonów. Wiele osób z prawdziwym zaciekawieniem przyglądało się temu składanemu telefonowi, który okazał się bardzo kompaktowym smartfonem wyposażonym w ciekawe funkcje.

Rzućmy jednak najpierw okiem na sam design. Galaxy Z Flip3 jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, beżowej, zielonej i lawendowej. Na tym nie kończą się opcje personalizacji telefonu, bo na ekranie zewnętrznym o przekątnej 1,9 cala mamy możliwość modyfikowania ustawień i dostępnych poprzez niego funkcji. W związku z tym samodzielnie decydujemy, jak ekran będzie się prezentował.

Sam smartfon po złożeniu ma zaledwie 10,7 cm, w związku z tym z łatwością zmieści się w każdej torebce czy kieszeni. Taki kompaktowy smartfon może być sporym ułatwieniem dla osób, które rzadko noszą przy sobie większe torby lub przykładowo wybierają się na trening i do dyspozycji mają jedynie kieszenie.

Możliwości Galaxy Z Flip3 jako smartfona do social mediów

Można spotkać się ze stwierdzeniem, że Galaxy Z Flip3 to bardzo przydatny smartfon do social mediów, co sugerowałoby, że osoby będące na bieżąco z mediami społecznościowymi i aktywnie się tam udzielające mogą mieć ułatwioną pracę za sprawą jego funkcji i parametrów. Czy tak rzeczywiście jest?

Na uwagę bez wątpienia zasługuje ekran główny Infinity Flex o przekątnej 6,7 cala, który jest dostępny po rozłożeniu smartfona. To wyświetlacz Dynamic AMOLED 2x oferujący bardzo żywe barwy w połączeniu z adaptacyjnym odświeżaniem do 120 Hz, co jest optymalnym wynikiem. Oznacza to, że możemy tutaj liczyć na płynne i bezproblemowe przewijanie, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku użytkowników, którzy stawiają na wielozadaniowość i chcą maksymalnie wykorzystać dostępny czas.

To, co jednak szczególnie zwraca uwagę, to aparaty. Aparat przedni 12 MP występuje w towarzystwie dwóch tylnych: ultraszerokokątnego 12 MP i szerokokątnego 12 MP. A co najistotniejsze, dzięki możliwości częściowego złożenia telefonu możemy go postawić na równej powierzchni i wykonać zdjęcie lub nakręcić filmik bez trzymania smartfona! Ekran zewnętrzny także jest tutaj dużym ułatwieniem, bo w trakcie robienia selfie pokazuje nam podgląd ujęcia. Czy to wystarczy? Warto przekonać się na własną rękę.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska