W celu zapobiegnięcia kradzieży informacji z twojej strony internetowej i pieniędzy, oto kilka cennych wskazówek, jak stworzyć bezpieczne hasło.

Zawsze używaj unikalnego hasła dla każdego konta, które posiadasz. Niebezpieczeństwo ponownego użycia haseł polega na tym, że gdy tylko dana strona internetowa ma problemy z bezpieczeństwem, hakerzy bardzo łatwo mogą wypróbować te same kombinacje nazw użytkowników i haseł na innych stronach.

Nie używaj danych osobowych jako hasła. Nazwiska, daty urodzenia i adresy mogą być łatwe do zapamiętania, ale są to dane, które można znaleźć w internecie i każdy może się domyślić.

Upewnij się, że Twoje hasło jest długie lub przynajmniej ma 15 znaków, niektóre osoby używają 16, a nawet 20 znaków, ponieważ zwiększają one bezpieczeństwo hasła.

Stwórz własną stronę internetową

Wybierz uważnie pytania pomocnicze, które zadają niektóre aplikacje, ponieważ w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, udostępnia się wiele informacji osobistych, które stają się publiczne i mogą być wykorzystane do rozszyfrowania tych pytań.

Należy zwrócić szczególną uwagę na dostęp do usług w publicznej sieci wi-fi. Nigdy nie dokonuj zakupów ani transakcji bankowych w kawiarniach internetowych i innych miejscach publicznych.

Nigdy nie wysyłaj hasła e-mailem lub whatsapp.

Nie zapisuj swoich haseł do bankowości internetowej ani do aplikacji w przeglądarce.

Okresowo zmieniaj swoje hasła, co zwiększy poziom bezpieczeństwa w Internecie.

I w ten sposób można stworzyć bezpieczne hasło! Nie jest to zbyt trudne, prawda? Wystarczy postępować zgodnie z tymi cennymi wskazówkami, a wszystko będzie dobrze.