Nierzadko można spotkać się ze stronami, których nie ma w indeksie wyszukiwarki. Problem ten kiedyś występował o wiele częściej. Z takim problemem możemy spotkać się nawet wtedy, kiedy prowadzą do nich linki ze stron zaindeksowanych i ponadto ze stroną nie działo się nic, co by mogło powodować wykluczenie jej z indeksu wyszukiwarki. Przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele. Nierzadko powód takiej sytuacji jest prozaiczny, więc warto sprawdzić takie oto następujące punkty:

a). należy wiedzieć, że dostęp do strony jest zablokowany poprzez błędne regułki zawarte w pliku „.htaccess.”.
b). należy wiedzieć, że dostęp do strony jest zablokowany dla robotów poprzez niepoprawnie skonstruowany plik „robots.txt”.
c). należy wiedzieć, że znaczniki „META robots” lub „Googlebot” zawierają instrukcje „nofollow” lub „noindex”.
d). należy wiedzieć, że dostęp do strony jest zablokowany dla robotów poprzez tagi „Googlebot” lub „META robots”.

Generowania bezpiecznego hasła na stronę internetową

A co możemy powiedzieć o dostawcach usług hostingowych? Powinniśmy również tą kwestię przeanalizować. Problemem jest w tym przypadku to, że jeśli nierzadko musimy czekać po kilka lub kilkanaście sekund na załadowanie strony w oknie przeglądarki, to pamiętajmy o tym, że robot wyszukiwarki niestety niekoniecznie będzie taki cierpliwy i ostatecznie zrezygnuje z indeksacji naszej strony. Oto co powinno charakteryzować stronę:

a). szybkie ładowanie.
b). nieograniczona dostępność.

Natomiast jeśli jesteśmy przekonani co do jakości hostingu, to sprawdźmy wtedy skrypty pod względem optymalizacji oraz wydajności. Bowiem pamiętajmy o tym, iż nierzadko przyczyną tego, że strona ładuje się wolno, jest kod niezoptymalizowany pod względem programistycznym.

Warto dodać także, że problemy z dostępnością strony możemy namierzyć poprzez panel Google „Narzędzia dla Webmasterów”